Život online

V dnešní moderní době má každý z nás chytrý mobilní telefon a počítač. Každý den na těchto elektronických zařízení trávíme velké množství času, aniž si to vlastně uvědomujeme. Chytrý telefon nás spojuje s našimi blízkými a ulehčuje nám všemožně život. Najednou je tak snadné najít cestu do nového obchodu díky mapám v telefonu či si najít nové kadeřnictví a rovnou si zkontrolovat recenze od ostatních uživatelů. Řada z nás si nedokáže představit den bez této chytré věcičky. Často si ale neuvědomujeme, jaký vliv na nás náš pomocník má. online svět.jpgMůže nám způsobit řadu nepříjemných zdravotních problému jako je únava, bolesti hlavy či nespavost. Pakliže se člověk stane dokonce závislým na těchto moderních technologií, měl by zvážit, zda nepodstoupit takzvaný digitální detox. Jedná se o proceduru, kdy uživatel na určitý čas přestane využívat mobilního telefonu, počítače a elektroniky obecně. Čas strávený bez elektroniky je různý. Někdo potřebuje dva týdny a někomu stačí den pravidelně každý týden. Uvedeme si tři hlavní zlepšení, které se s vašim tělem stanou, pakliže si uděláte digitální detox:

  1. Budete lépe spát a usínat

Tím, jak se náš mozek a oči soustředí na monitor pak nedokáží vypnout a nám se pak stane, že ležíme v posteli a nemůžeme usnout. Navíc pakliže máme zapnuté datové připojení a chodí nám upozornění z Facebooku či jiných sociálních sítí, našemu klidnému spánku to nepřispěje. Co tedy zlepšit? Stačí zapnout telefon do klidového režimu a před spaním si místo telefonu otevřít oblíbenou knížku.využívání elektroniky.jpg

  1. Nebudete tolik unavení a ve stresu

Stres dělá s člověkem ledacos. Když musíme každou chvíli kontrolovat upozornění a zprávy na telefonu našemu vnitřnímu klidu to nepřidá. Navíc se stresem jde ruku v ruce únava.

  1. Stihnete více práce

Bez neustálého kontrolování telefonu získáme tolik času navíc, který bychom věnovali sociálním sítím! Jak si náš čas tedy naplánovat, tak abychom netrávili na internetu tolik času? Stačí si do telefonu nainstalovat aplikaci, která nám bude hlídat čas strávený na různých stránkách. Tato aplikace nám pak ukáže upozornění, že jsme na telefonu strávili příliš času a stránky nám zablokuje. 
Jak to tedy zhodnotit? Mobilní přístroje jsou úžasný nástroj, který usnadňuje lidem nepředstavitelně život. Měli bychom se ovšem zamyslet, zda na těchto přístrojích netrávíme příliš času na úkor svého zdraví.