Bydlení

Při výběru bydlení se každý musí rozhodnout, jaký typ bydlení si přeje. Každý specifický druh bydlení totiž má různé výhody a nevýhody. Stejně tak každý člověk má jiné potřeby v oblasti bydlení. Někteří lidé vyžadují velké prostory a přístup ven na zahradu, balkony a terasy, jiní chtějí pouze malé útulné hnízdečko, kde se vyspí. Jedni lidé raději platí nájemné a libovolně se stěhují, jiní touží mít stálý domov, na stálém místě a zanechat toto bydlení i pro své potomky.
zelený dům
Rodinné domy nám obvykle přinášejí stálé bydlení, kde je i alespoň malá zahrada, kterou obyvatelé mohou využívat pro sebe i své domácí mazlíčky k pobytu venku na vzduchu. Z úsporných důvodů mohou být rodinné domy i řadové. Řadové domy mají mezi sebou společnou zeď. Rodinný dům si můžeme za své úspory, nebo na úvěr koupit hotový, nebo si jej můžeme nechat postavit zcela dle svých představ, přání a požadavků. Domy se staví dřevěné, zděné, z betonových dílů na míru, srubového typu i z různých experimentálních materiálů, jako je sláma s blátem. Rodinné domy je možné stavět i ekologicky úsporné, kdy se využívá rekuperační jednotky pro vtápění i ohřev užitkové vody, nebo tepelných čerpadel.
Nájemní i byty na prodej do osobního vlastnictví jsou obvykle v budovách, které jsou patrové a mají mnoho bytových jednotek. Tyto bytové jednotky potom zajišťují bydlení, ale nezajišťují tak velké soukromí, jako domy rodinné. Každý obyvatel zde musí respektovat určitá pravidla, ale i přes jejich dodržování, proniká hluk do sousedních bytů, na chodby i do pater nad a pod bytem. To může způsobit rušení klidu sousedů. Potom i takové skřehotání papouška či štěkot psa, umí velmi znepříjemnit všem život. I mrouskající se kočka v bytě, zvládne vytvořit velmi nepříjemné zvuky pro sousedy.
projekt domu
Rozhodnutí o tom, kde kdo chce bydlet, je na něm samém, případně na jeho rodině. Každý si dozajista vybere pro sebe tu nejvhodnější možnost.