Pleť: přírodní způsob boje proti stárnutí

Toužíte po napnuté pleti bez vrásek, jasné a vyživené pokožce, která na pohled vypadá odpočinutě, mladě a hydratovaně? Ne nutně musíte podstoupit invazivní zákroky, které vpichují do vaší kůže kolagen, případně vyretušují vrásky plastičtí chirurgové na operaci, která může být nebezpečná, ale také se nemusí vůbec povést.

Společnosti na kráse vydělávají
Existuje mnoho firem, které propagují nejrůznější přípravky, krémy a peelingy, které vám slibují tu nejjemnější a nejprosvětlenější pleť, avšak nic není účinnější než starost o pleť přírodní cestou.

·         V čem se skrývá tajemství krásy? Může to být v tom, kolik vypijeme vody. Ale i v tom, jak často chodíte cvičit. Rozhodně má na pleť vliv i to, jak často a jak poctivě ji zbavujete make-upu. A samozřejmě naši pleť ovlivňuje to, co jíme, jaké potraviny preferujeme, jestli jíme dostatek ovoce a zeleniny, vlákniny, bílkovin, ale třeba také hořčíku a draslíku.
 
·         Co radí kosmetičky? Starost o pleť začíná vždycky v kuchyni. Co sníte, to se na vaší pleti projeví. Bude-li to příliš mnoho cukru, vaše pleť bude plná pupínků a červených skvrn. Pokud to bude nedostatek hořčíku, budou se vám tvořit kruhy pod očima a zarudnutí tváře. Ale pokud budete dbát na svou stravu, zjistíte, že je s časem vaše pleť vyváženější, klidnější a téměř bez akné.

Které potraviny konzumovat, aby naše pleť vypadala stále mladistvě?

–          Papája
Tropické ovoce s vysokou koncentrací vitaminu C, který reguluje produkci kolagenu, je u nás běžně dostupné a přesto je jenom málo lidí, kteří je zahrnují do běžného jídelníčku. A přitom je to velká škoda, neboť papája je silný antioxidant, navíc pokožku chrání před UV zářením.

–          Flavonoidy
To jsou látky v některých typech ovoce, které mají červenou, modrou nebo žlutou barvu. Nejvíce jich najdeme v šípcích, borůvkách, malinách, jahodách, ostružinách, ale flavonoidy můžeme najít také v pohance.