Silikony v šampónech jsou pro naše vlasy dobré

Ze všech stran se na nás valí laviny informací o tom, že produkty, které obsahují silikony, jsou špatné. V oblasti kosmetiky a krásy je toto velmi často omílané téma. Články v časopisech a dokonce i reklamy v televizi hlásají, že nejlépe uděláte, pokud budete používat kosmetiku přírodní a tu s označením bio. Některé kadeřnice ovšem říkají něco jiného. Čemu bychom měli věřit a čemu ne? Jisté informace jsou pravdivé, ale jiné mohou být zavádějící. To, jaký si uděláte názor, je na vás.

dlouhá hříva

Velmi zjednodušeně řečeno lze silikony jako takové rozdělit na dvě kategorie. První skupinou jsou ty vodou rozpustné a skupinu druhou tvoří ty vodou nerozpustné. Druhé jmenované jsou levnější a primárně je najdeme ve výrobcích, které můžeme pořídit zejména v drogeriích. Naopak do první kategorie lze zařadit ty, které mohou být ve vlasové kosmetice prospěšné.

Silikon, který se řadí do skupiny rozpustných, pro nás může být i užitečný. Při smývání šampónu, který je obsahuje, každý jednotlivý vlas obalí, zacelí jeho strukturu a ve vodě se rozplynou. Vlas tak po celé své délce zůstává lesklý, netřepí se a na pohmat je hladký. Pokud si chceme pěstovat dlouhou zdravou hřívu, jsou pro nás tyto silikony dobré.
krásné vlasy

Ve výsledku bychom se tedy silikonů obsažených ve vlasové kosmetice bát neměli. Naopak. Snažme se je naučit třídit na ty dobré a špatné. Velmi podstatné je také to, kolik procent je jich v daném výrobku zastoupeno. Není tedy od věci si v obchodě přečíst složení na obalu. V případě, že si chceme být jistí dobrým složeným, je vhodné se zaměřit na vlasovou kosmetiku profesionální. Dobrá kadeřnice, která této problematice rozumí, vám poradí, co vyzkoušet. Dozvíte se od ní také, že z dlouhodobého hlediska je používání profesionálních šampónů, výhodnější. Během doby používání pak lze výsledky vidět. Vlasy budou na pohled hezčí, zdravější a lesklejší.