Pokoj pro hosty: Jak ho funkčně zařídit?

Určitě to znáte, vítané i nevítané návštěvy. Konverzace se často protáhne do pozdních hodin a vy přemýšlíte, kam návštěvu na noc uložíte. V takovém případě jí chcete samozřejmě uložit co nejlépe a rozkládací pohovka rozhodně není tím nejlepším řešením. Ideální je, pokud budete mít připravenou místnost, která bude vyhrazená přesně k těmto účelům. Nečekaná návštěva vás už tak nikdy nepřekvapí.
 Relaxující žena
Pokud si pozveme domů návštěvu, jistě chceme, aby se v našem domově cítila co nejlépe, a uděláme pro to vše, co je v našich silách. Na druhou stranu hosti, kteří přespávají jednu noc, rozhodně nebudou nikterak nároční a vezmou za vděk i malým prostorem s minimem nábytku. Je už tedy čistě na vás, zda budete chtít pokoj pro hosty vybavit starším nábytkem z druhé ruky či zainvestujete do nového. Vždy záleží na vašich finančních schopnostech a frekvencí návštěv, které u vás přespávají.
 
Pohodlná postel je základ
Pohodlná postel je ve výsledku všechno, co k přespání dotyčný potřebuje. Postel 80×200 Drevenynabytek-borovicemasiv je skvělou variantou, pokud chcete jednoduchý pokoj pro jednoho člověka, který se na tomto lůžku pohodlně vyspí. V případě, kdy u vás přespává i více lidí na jednou, je lepší zvolit klasické dvoulůžko.
 
V menších bytech většinou není možnost vyhradit jednu samostatnou místnost pro hosty. V takovém případě je vhodnou alternativou rozkládací pohovka s integrovanou matrací, kde se pohodlně vyspí dva lidé. Jedná se sice o dražší kousek než obyčejná sedačka, ale integrovaná matrace nabízí daleko lepší pohodlí než rozkládací gauč, který není prvotně určený na spaní.Pokoj pro hosty
 
I osvětlení má své kouzlo
Správně zvolené osvětlení dokáže navodit příjemnou atmosféru a v takovém pokoji se vaši hosté budou rázem cítit lépe. Krom centrálního osvětlení, nezapomínejte i na menší lampičky na nočním stolku nebo stojací lampu v blízkosti relaxační zóny.