Nejkouzelnější den v roce: Pozor na zvídavé otázky

Čas přání a očekávání

Když se přiblíží adventní čas, nastává ta pravá chvíle pro dopis Ježíškovi. Kdo vymyslel toto kouzelné psaní, zasloužil by medaili. Sice ne vždy můžeme a chceme dětem všechna přání splnit. Mnohdy chtějí věc, kterou my považujeme za nebezpečnou nebo příliš drahou či zbytečnou, ale většinou v dopise vyčteme i pro nás přijatelná přání. Děti milují příběhy. Vyprávějte jim o Ježíškovi, nechte mu na okně s dopisem nějakou dobrotu, ať se posilní na cestu a pomocí světýlka v okně mu dejte vědět, že na něj dopis čeká. Ráno bude první cesta vaší ratolesti určitě směřovat k oknu, aby se přesvědčil, že dopis našel svého adresáta.

adventní_kalendář

Čekání na Ježíška můžete dítěti zpříjemnit adventním kalendářem, který má význam pro ty nejmenší, aby měly představu, jak dlouhá doba ještě zbývá, než budou pod stromečkem dárky.

Kde shání Ježíšek dárky        

Protože letos asi zůstanou obchody zavřené, bude muset i Ježíšek nakupovat online. Zatímco kamenné obchody se sotva drží nad vodou, e-shopy si mnou ruce. Abyste měli jistotu, že vám všechny dárky dorazí do Vánoc, začněte je shánět s předstihem. Za prvé to nebude takový ranec peněz najednou a za druhé nebudete ve stresu, že dva dny před Vánoci nemáte dárek pro svou drahou polovičku. Pro děti je hitem letošních vánoc interaktivní zvířátko, které opakuje, co dítko říká. Pro prarodiče se tradičně drží na vrcholu kalendáře s fotkami dětí, dárek užitečný i osobní. Pro partnera můžete vybrat sadu hlavolamů a naopak partnerku potěší nejlepší přírodní řasenka https://www.pulo.cz/phb-rasenka-all-in-one.html, protože každá žena chce být krásná a ještě se u toho chovat ekologicky.Konečně se přiblížil ten nejkouzelnější den v roce. Den, který má kolem sebe spoustu tajemství.

 

Ježíšek_v_jeslích

Kouzlo Štědrého dne

Jak se dostane Ježíšek domů? Jak pozná dárky pro nás a dárky pro sousedy? Jak to stihne oblétnout celý svět? Na všechny tyto otázky se musíme jako rodiče připravit. Děti jsou všímavé a chytré, proto by naše odpovědi měly být promyšlené. Vždyť to děláme hlavně pro ně. Pro jejich radost v očích, když vidí stromeček s dárky, a když rozbalí přesně ten dárek, o který si napsali. A my tam sedíme, díváme se na ně a jsme šťastní. A tak to má být.