Četba a knihy
NezařazenéPamatujete si, když jste byli na střední škole a měli povinnou četbu k maturitě? Já osobně jsem nechápala, proč bych měla číst nějaký starý knihy a učit se o nich další informace. Nebylo mi jasné, k čemu to jednou ve svém pozdějším životě využiju a zdálo se mi to jako naprostá ztráta času. Protože se mi to zdálo zbytečné, knihy jsem nečetla, jen jsem si o nich našla informace, které jsem se následně naučila.
Myslela jsem si, že to maturitou skončilo, ale nebyla to tak úplně pravda, protože jsem si knihy přečetla v pozdějším věku a pochopila jsem důvod povinné četby. Kniha vám dá mnoho informací, které jsou důležité a zapamatujete si je. Starší kniha vám dá náhled do jiné doby a donutí vám k jakémusi zamyšlení nad tím, v jaké době žijeme dnes – přijdeme na to, že má každá kniha své klady, ale i zápory. Když čtete jako první knihu a poté se kouknete na film, který byl natočen podle knihy, přináší to většinou zklamání, protože si představujete úplně jinak jak postavy, tak prostředí, ve kterém se děj odehrává.
Existují i knihy, které dělají pomyslného průvodce úspěšného člověka a dávají drahocenné rady začínajícím podnikatelům (například kniha Steava Jobse).
Takové knihy pomohou doopravdy pomoci. Jsou to knihy nabyté zkušenostmi a znalosti inteligentních lidí, které toho dokázali v životě doopravdy hodně. Tyto lidé se chtějí podělit o klíč jejich úspěchu a předat ho dalším lidem, kteří se budou podle nich řídit a budou je brát jako svou inspiraci.
Dnešní děti bohužel číst odmítají, a to mnohem víc, než kdysi. To je velice špatně, protože čtením se vylepšuje například i gramatika, která je velice podstatnou a mnoha lidem v současné době chybí – občas jsou absolventi schopni napsat hrubou chybu i když píší žádost o pracovní pozici – což je velice smutné, protože se tím špatně prezentují.